Kalkulator


Uzupełnij formularz i oblicz w prosty sposób swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Uzupełniając wszystkie niezbędne pola dowiesz się jakie zapotrzebowanie kaloryczne posiada Twój organizm oraz ile kalorii zalecane jest podczas diety redukcyjnej.

Pamiętaj, że wynik z kalkulatora nie zastąpi porady dietetyka lub lekarza. Aby skonsultować swój wynik umów się na konsultacje dietetyczną, gdzie wspólnie omówimy plan żywienia oraz jak osiągnąć zamierzony cel.

Wartość PPM pokazuje ile kcal potrzebuje Twoje ciało na podtrzymanie wszelkich funkcji życiowych. Schodzenie poniżej tej granicy - szczególnie u osób z prawidłowym BMI - jest nie tylko zagrożeniem dla zdrowia, ale także najczęstszym błędem w odchudzaniu, które później kończy się powrotem kilogramów z nawiązką.
Wartość CPM pokazuje ile kcal średnio potrzebuje Twoje ciało na ogólną aktywność w ciągu dnia. Uwzględnia zatem to ile ruszasz się w pracy, Twoje treningi, a także pozostałą aktywność w ciągu dnia. By wyliczona wartość była jak najbardziej dokładna, kluczowe jest tutaj określenie prawidłowego stopnia aktywności PAL.
Dieta redukcyjna prowadzona bez opieki dietetyka/lekarza nie powinna być niższa, niż PPM. Jednocześnie, żeby dieta była skuteczna, dzienny deficyt powinien wynosić co najmniej 500 kcal. Nie możesz uciąć kalorii, ponieważ jadłbyś mniej, niż wynika z PPM, dlatego jedyną opcją na zwiększenie deficytu, jest zwiększenie ruchu. Nawet 20 minut spaceru ma sens!

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy jadłospis!

Wysyłanie ...

Twój jadłospis został wysłany!